تولد امری طبیعی در عالم هستی است ولی همین امر گاهی می تواند بسیار عجیب باشد. به دنیا آمدن گوساله دو سر در لهستان باعث شگفتی رسانه های این کشور شده است. پس از به دنیا آمدن این گوساله دامپزشکان در پی بررسی این تولد غیر طبیعی بودند و در نهایت استفاده از حشره کش های شیمیایی را علت این موضوع اعلام کردند.

به دنیا آمدن گوساله دو سر

به دنیا آمدن گوساله دو سر در لهستان باعث تعجب رسانه های این کشور شده است.

گوساله دوسر خبر ساز شد

به دنیا آمدن گوساله دو سر

 

صاحبان مزرعه‌ای در لهستان روز گذشته شاهد به دنیا آمدن یک گوساله جهش یافته دوسر بودند. وقتی جانورانی غیر طبیعی به دنیا می آیند باید بررسی کرد که علت این موضوع چیست و چرا از طبیعت حالت نرمال خود خارج شده است.

بعد از به دنیا آمدن این گوساله دوسر در این مزرعه روستایی، دامپزشکان و صاحبان آن تعجب کرده بودند و دلیل این جهش را نمی‌دانستند. این پدیده آنقدر جالب بود که کارولینا زاروفسکا، دامپزشک بالای سر گوساله عکس‌های این گوساله را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

کارولینا زاروفسکا در پست خود نوشت: «دو سر بهتر از یک سر است. به دنیا آوردن این گوساله معجزه‌ای واقعی بود».

بر اساس گزارش‌هایی که از به دنیا آمدن این گوساله در سایت دیلی میل منتشر شده، گاو ماده بر خلاف داشتن زایمانی سخت، جان سالم به در برد و گوساله جهش یافته هم نسبت به شیر خوردن واکنش نشان داد و از شیر تغذیه کرد. اما به گفته مزرعه‌دار، کمی پس از زایمان جان خود را از دست داد.

گفتنی است، به دنیا آمدن این گوساله دوسر آخرین گزارشی بود که از به دنیا آمدن یک جانور جهش یافته گزارش شده است، اما فعالان محیط زیست ادعا کرده‌اند که استفاده بیش از حد از حشره‌کش‌های شیمیایی باعث شده تا تعداد این حیوانات در سطح کره زمین در سال‌های اخیر بیشتر شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید