فیلم سینمایی عاشقی در هانوی فیلمی به کارگردانی قربان محمدپور است که قرار است یانگوم از بازیگران معروف کره ای نیز در آن بازی کند. او بیان کرد فعلا در حال پیش تولید کار هستیم و با توجه به گران شدن نرخ ارز نیاز به حمایت دولت داریم. توافقات اولیه با لی یونگ ائه که در ایران با نام یانگوم معروف شده است انجام شده است و قرار است بعد از بررسی ها زمان مشخصی برای انجام کار تعیین شود.

یانگوم

یانگوم و دوقلوهاش

 

بازی یانگوم در فیلم ایرانی عاشقی در هانوی

قربان محمدپور کارگردان سینما که در حال ساخت فیلم سینمایی «عاشقی در هانوی» است، درباره روند عقد قرارداد با لی یونگ آئه (یانگوم) برای بازی در این فیلم گفت: توافقات اولیه انجام شده است و قرار شد طی دو هفته آینده برنامه هایمان را برای هم ارسال کنیم تا پس از بررسی، زمان مشخصی برای انجام کار تعیین شود.

قربان محمدپور کارگردان فیلم عاشقی در هانوی و یانگوم

 

وی افزود: کار‌های مربوط به پیش تولید فیلم انجام شده است؛ اما موضوعی که در این میان برایمان غیر قابل پیش بینی بود، افزایش قیمت ارز بود.

این کارگردان اظهار کرد: با بیان اینکه در سال گذشته و هنگام بازدید از لوکیشن‌ها و بستن قرارداد، دلار ۳۵۰۰ تومان بود؛ اما حالا قیمت دلار بیش از دو برابر شده است. با این حال، با کمک سرمایه گذار خصوصی و حامیان مالی اثر، در حال پیش تولید کار هستیم، اما فیلم‌هایی از جمله فیلم ما که با بودجه خصوصی ساخته می‌شوند، نیازمند حمایت از طرف دولت هستند.

فعالیت سینماگران در عرصه‌های خارجی و بین المللی

محمدپور همچنین تصریح کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده و مسائل مربوط به برجام، امیدوارم مسئولان سینمایی و دولت تمام تلاش خود را انجام دهند تا سینماگران دچار مشکلات ناشی از این اتفاقات نشوند؛ در صورت عدم پشتیبانی دولت و نهاد‌های مرتبط امکان فعالیت سینماگران در عرصه‌های خارجی و بین المللی وجود نخواهد داشت.

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید