مهمترین علل تشنج در نوزادان چیست | راهنمایی برای مادران

نوزاد مجموعه‌ای دوست داشتنی از انتظارها و توقعات پایان‌ناپذیر است. تمام بیماری‌های نوزادان از جمله تشنج کابوسی واقعی برای والدین و خانواده است. بعضی از تشنج‌های نوزادی خفیف و زودگذر است و عوارض قابل توجه و بلندمدتی ایجاد نمی‌کند.


ریزش موی بچه‌ها؛ چرا و به چه علت؟

دلایل اصلی و متداول دخیل در ریزش مو در کودکان عبارتند از بیماری آلوپسی آره آتا، عفونت قارچی، آلوپسی کششی، تریکوتیلومانیا، تلوژن افلوویوم، مشکلات غده تیروئید، کم خونی، شپش و انگل های پوستی، سوء تغذیه و چند مورد دیگر که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.


مسی پلی چیست و چه کمکی به رشد و خلاقیت بچه ها می کند

مسی پلی و یا به زبان ساده تر کثیف بازی یا کثیف کاری، یک بازی حسی است که کودک را تا ساعاتی می تواند سرگرم کند و با پرورش ذهن و استعدادش او را برای داشتن روحیه ای خلاق در آینده پرورش خواهد داد. پس والدین نباید نسبت به بازی های کودک با خاک، آب و وسایل بیخطر حساس باشند ولی می توانند کنترلش کنند.


مضرات دیر خوابیدن کودکان

مسئله نگران کننده اینجاست که بسیاری از والدین از عواقب ناخوشایند خوابیدن دیر وقت کودکشان بی اطلاعند.


درمان فوری و سریع یبوست نوزاد

یبوست مشکلی رایج در نوزاد است و علائم اولیه آن شامل حرکات نامنظم روده یا مدفوع تیره رنگ و خشک و سفت می باشد. فاکتورهای زیادی باعث یبوست می شود. اما برخی فاکتورهای اصلی شامل تغییر رژیم غذایی، مقدار نامناسب فیبر در غذا و کم آبی بدن می باشد. یبوست مشکلی موقتی است و قابل درمان است.


20 غذای عالی برای رشد و وزن گیری نوزادان + طرز تهیه

بهترین کار برای افزایش وزن نوزادان این است که به آنها غذاهای مقوی و مغذی بدهیم تا رشد خوب و سالمی داشته باشند و همچنین دیگر از لاغر بودن نوزادانمان رنج نبریم.یکی از نشانه های سلامت نوزاد سرعت افزایش وزن اوست، زیرا نشان می‌دهد تغذیه نوزاد مناسب بوده است یا خیر؟


اتاق کودک جمع و جور | 15 ایده برای مرتب سازی و چینش اتاق بچه ها

اگر شما هم صاحب بچه هستید طبیعی است که اسباب‌بازی‌هایش در همه جای منزل پخش‌شده باشد.پیدا کردن راهی برای سر و سامان دادن به اسباب‌بازی‌ها، کتاب‌ها و…که هم از لحاظ زیبایی‌ و هم کاربردی مناسب باشد، آسان نیست.در این مقاله از تانما شما را با بهترین نکات و ترفندها در مورد مرتب کردن اتاق کودک آشنا میکنیم.


قی کردن چشم نوزاد | علایم + درمان فوری

ترشحات چشم به طور معمول، صبح ها پس از برخواستن از خواب صبحگاهی دیده می شود. ترشح چشم به ندرت آسیب رسان است و در واقع جزیی از سامانه دفاعی بدن است.


اثرات مثبت و منفی تماشای تلویزیون بر کودکان

دقت داشته باشید که تماشای تلویزیون همیشه اثری منفی نداشته و جنبه‌های مثبتی نیز در بردارد. به واقع شیوه استفاده از آن است که موجب منفی یا مثبت شدن اثراتش می‌شود.


نکاتی در تربیت بهتر فرزند شما

فرزندان شما در آینده جامعه را می سازند لذا تربیت درست آن ها می تواند در ایجاد جامعه ای بهتر کمک کند که در ادامه برخی نکات تربیتی را بررسی می کنیم.


مهارتهای برخورد با کودکان لوس و ننر!

شما اسباب بازی تمام وقت کودک نیستید. او باید بیاموزد خود را سرگرم کند و ساعاتی را در خلوت خود بگذراند و شما و کارهایتان را رها کند.او باید صبرکردن و انتظار و زحمت کشیدن برای حصول نتیجه را بیاموزد.


بوسیدن کودکان چه فوائدی دارد؟

همه پدر و مادرها عاشق فرزندان‌شان هستند. آنها در محبت کردن و نوازش کودک‌شان کوتاهی نمی‌کنند و بیشتر به خاطر دل خودشان است که به بوسیدن و در آغوش گرفتن فرزندشان از نوزادی علاقه‌مندند.


چند راهکار ساده برای برخورد با لجبازی کودک

اگر احساس می کنید فرزندتان ، لجبازی می کند و نگران آینده و تربیت او هستید ، این مطلب می تواند به شما کمک کند.


پول توجیبی کودکان از چه زمان باید شروع شود؟

برنامه ریزی مناسب برای دادن پول توجیبی به کودکان می تواند تاثیر مستقیمی بر آینده اقتصادی کودک داشته باشد.


راه حل اضطراب جدایی در کودکان چیست؟

کودکانی که از جدا شدن از پدر و مادرشان می ترسند برای رفتن به مدرسه به مشکل بر می خورند و باید نزد روانشناس رفت.


تربیت کودک از بدو تولد، توصیه‌هایی به والدین

شما هم اگر بیشتر از یک فرزند دارید،حتما به این نکته توجه کرده‌اید که حساسیت‌هایی که در فرزند اول داشتید در فرزند دوم ندارید یا با خودتان فکر کرده‌اید که بزرگ‌ کردن فرزند دوم راحت‌تر از فرزند اول بوده است. آنچه مسلم است رفتار والدین با اولین فرزند خود با رفتاری که با فرزندان بعدی دارند، متفاوت است.


چرا نوزادان نباید آب بنوشند؟

بزرگسالان، نیاز بسیاری به نوشیدن آب دارند اما نوزادان این گونه نیستند. بدن نوزادان، به قدر کافی برای مصرف آب رشد نکرده در نتیجه توانایی مصرف حتی چند انس آب را ندارد.


حرف‌زدن با دست باعث شادابی کودکان می‌شود

کودکانی که برای حرف زدن خود از دستان خود استفاده می کنند در ایجاد برقراری ارتباط موفق تر هستن و از اعتماد بنفس خوبی برخوردارند.


درمان بی خوابی در کودکان با این راهکارها

کودکانی که بیخواب هستند یا در هنگام شب بد خواب می شوند حتما دچار مشکلی شده اند و باید مشکل را برطرف کرد.


علائم آبله مرغان در کودکان، درمان چیست؟

در بیماری آبله مرغان کودک 24 ساعت قبل ازپیدایش دانه ها، مبتلابه,تب مختصر، درد مختصر شکم، بی‌حالی و بی‌اشتهایی می‌گردد، سپس دانه هاظاهر می‌شوند. در بعضی ازکودکان علائم قبل ازدانه هاآنقدر خفیف است که،مادر و کودک ازآن اطلاع نمی‌یابند.