اعتیاد یاوری چیست | نشانه های وسواس کمک به دیگران +روش های غلبه

اعتیاد یاوری که به وسواس کمک به دیگران هم معروف است اگر به موقع تشخیص و درمان نشود می تواند فرد را دچار مشکلات زیادی کند. زیرا هنگامی که فرد ارزش و شخصیت خود را در کمک زیادی به دیگران ببیند و دنبال این باشد که کمک به دیگران حتما باید به نتایج مطلوب برسد، در واقع خود را کمتر می بیند و سرخورده می شود.


آیا من حس ششم دارم | آنچه در مورد ادراک فرا حسی باید بدانید

حس ششم را با نام های مختلفی می شناسند اما از نظر علمی آن را شبه علم یا سودوساینس نامیده اند. در واقع حس ششم با حواس پنج گانه فرق دارد و در واقع فراحسی است. افرادی که دارای حس ششم هستند تجربیات متفاوتی را در زندگی درک می کنند و دارای توانایی های خاصی در محیط زندگی و پیرامون خود می شوند.


زندگی خود را طراحی کنید | چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم |

کتاب زندگی خود را طراحی کنید نوشته بیل بورنت و دیوید ایوانس، اساتید دانشگاه استنفورد آمریکا است که توسط رضا جمشیدی صفا ترجمه شده است.


25 روش شگفت انگیز که زندگیتان را دگرگون می‌کند!

روش های تغییر زندگی را می‌توان توصیه نامه‌ای دانست که گوش کردن به آنها راحت و عمل کردن به آنها هنر و کمی همت می‌خواهد.


5 ویژگی که دچار دگرگونی شخصیت میشود

اگر این 5 ویژگی را پیدا کنید دچار دگرگونی شخصیت خود میشوید :


چگونه جذاب به نظر برسیم!

این که افراد تاثیرگذاری باشیم و در ذهن افراد به یادماندنی به نظر برسیم خواسته بسیاری از افراد است که در ادامه نکاتی در این خصوص بیان می کنیم!


شخصیت شناسی با انگشتان دستانتان!

آیا تا به حال بطور دقیق به انگشتان دستان خود نگاه کردهاید؟ تا به حال فکر کرده اید که به کدامیک علاقه بیشتری نسبت به بقیه دارید؟ با دقت نگاه کنید، سپس توضیح مربوط به آن را بخوانید.


10 مورد از فوائد مفید و موثر عشق و علاقه را بدانید؟

زندگی هایی که با عشق و علاقه توام هستند با دوام تر و زیباتر هستند و فرزندانی شاد در این زندگی ها رشد می کنند.


تنفس عمیق پولت را در جیبت نگه می دارد!

با تنفس عمیق، شما به لایه های عمیق تر مغز و منشأ فکر می رسید. آنجا که خلاقیت، افکار نو، تصمیمهای تازه و حتی الهام و شهود شماست، تنفس عمیق یعنی ارتباط با منشأ فکر و شعور خلاق. با تنفس عمیق، هم فکرتان بهتر و عمیق تر می شود و هم تمرکز حواس بیشتری پیدا می کنید.


با این روشها بر استرس های خود غلبه کنید!

یکی از عوامل بسیار مهم برای کاهش استرس رسیدن به آرامش است. راه حل اصلی برای رسیدن به آرامش کامل این است که ذهن خود را از هر چیز دیگری خالی کنید.


تماشای تلویزیون قبل از خواب ممنوع!

برای داشتن یک خواب راحت باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت البته باید این نکته را متذکر شد که هیچوقت قبل از خوابیدن خودتان با با تلوزیون سرگرم نکنید که با آن بخوابید.


چگونه با فرزند خود ارتباط برقرار کنیم؟!

یک پدر و مادر آگاه والدینی هستند که آگاهی کاملی برای ارتباط برقرار کردن فرزندشان در هر سنینی را دارا هستند و این امر در ایجاد یک ارتباط صمیمانه بین والدین فرزندان بسیار حائز اهمیت است .


هورمون هایی که شما را عاشق و فارغ می کند!

هورمون اکسی توسین که سالها قبل به عنوان هورمون عشق نام‌گذاری شد توانست به سرعت مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد. حتی ساختار مولکولی اکسی توسین روی دست و پای مردم به عنوان نماد عشق، جای افرودیت الهه عشق را گرفت و امروزه یکی از الکوبی‌های رایج در جهان است!


شخصیتتان را با این تست بسیار جالب روانشناسی محک بزنید!

مواردی از قبیل اینکه وقتی به دیگران می‌رسید چگونه رفتار می‌کنید، یا موقع عصبانیت چه‌ طور واکنش نشان می‌دهید،و همه همه را که با شخصیت شما ارتباط دارد را در این تست ببینید.


تاثیرات عجیب روانشناسی موسیقی روی عملکرد شما

گوش دادن به موسیقی می تواند جالب باشد، اما آیا فکر می کردید که می تواند به سلامت شما کمک کند موسیقی می تواند منبع لذات و خرسندی باشد؛ اما پژوهش ها همچنین نشان می دهند که موسیقی مزایای روانشناسانه متفاوتی برای انسان دارد.


روشهای سریع برای خارج شدن از ناراحتی!

همه ما در طول زندگی خود شرایطی را داشته ایم که در آن از موضوع و یا اتفاقی بسیار ناراحت بوده ایم که این ناراحتی ها گاهی باعث تهدید سلامت روان ما شده است.


راه کارهایی برای آرامش

اگر احساس می کنید که به کرات تسلط بر اعصابتان را از دست می دهید، یادگرفتن اینکه چطور احساساتتان را به درستی کنترل کنید بخشی از فرایند رشد شماست.


چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده‌آل و همه‌جانبه داشته باشیم؟

آیا همیشه دیر به قرار ملاقات‌های خود می‌رسید؟ تا به حال شده ساعت‌ها زمان در دفتر خود صرف کنید اما هیچ کاری را به سرانجام نرسانید؟ ۲۴ ساعت روز را زمان کمی برای انجام کار‌های روزمره خود می‌دانید؟ اگر جواب هر کدام از این سوال‌ها برای شما مثبت است، پس باید یاد بگیرید چگونه زمان را بهتر مدیریت کنید.


دعا برای آرامش

در آموزهای قرآنی و تعالیم سازنده اهل بیت علیهم السلام روشهای متعددی برای برون رفت از افسردگی و کاهش استرس های روزمره که دامنگیر انسان می شود پیشنهاد شده است .


با دیدن این 7 نشانه به دوستی های خود پایان دهید

اگر می خواهید بدانید که ویژگی های یک دوست صمیمی ومعقول چیست؟ و چه زمانی باید به رابطه دوستانه پایان داد این مطلب را از دست ندهید.