قرص کلرودیازپوکساید چیست | عوارض مصرف + تداخلات دارویی

کلرودیازپوکساید یک داروی ضد اضطراب است که علاوه بر فوایدی که دارد می تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد. البته اگر این دارو تحت نظر پزشک و در دوز مشخص مصرف شود، فواید آن بیشتر از عوارضش است. بنابراین به جز عوارض شایع و کوتاه مدت این دارو، می توان آن را برای درمان بیماری مشخص خود مصرف کرد.


قرص مترونیدازول چیست | عوارض مصرف+ تداخلات دارویی

مترونیدازول یک داروی موثر برای بیماری های عفونی است و اغلب پزشکان این دارو را برای انواع عفونت ها تجویز می کنند. قرص مترونیدازول نیز مانند سایر داروها علاوه بر فوایدی که دارد، امکان دارد عوارضی را هم به همراه داشته باشد و حتی با برخی داروها تداخل پیدا کند. در ضمن میزان مصرفش را پزشک تعیین می کند.


چگونه بر افسردگی پاییزی غلبه کنیم | راهکارهایی برای داشتن پاییز شاد

افسردگی پاییزی به دلایل مختلفی در افراد بروز پیدا می کند اما برخی افراد به دلیل شرایط جنسی و سنی و محیط زندگی خود استعداد بیشتری برای ابتلا به افسردگی پاییزی دارند. بنابراین بهتر است افراد در صورت بروز نشانه های افسردگی فصلی و پاییزی درصدد پیشگیری و کنترل آن برآیند تا دچار عوارض جدی تر نشوند.


18 دمنوش پاییزی خوشمزه | حتما امتحان کنید

دمنوش پاییزی باید ویژگی های خاصی داشته باشد یعنی علاوه بر گرما بخش بودن و افزایش انرژی بدن باید به تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری های تنفسی کمک کند. بنابراین می توانید برای داشتن یک پاییز با نشاط و پر انرژی از انواع دمنوش های پاییزی بهره ببرید و از ابتلا به بیماری ها در امان بمانید.


عوارض مصرف زیاد رانیتیدین برای دستگاه گوارش

رانیتیدین یک داروی پر کاربرد برای درمان بیماری های گوارشی است که پزشکان بسته به شرایط جسمی و سنی افراد این دارو را تجویز می کنند. یادتان باشد که رانیتیدین نیز مانند سایر داروها عوارضی دارد و با برخی داروها تداخل پیدا می کند. بنابراین قبل از مصرف رانیتیدین با پزشک معالج خود مشورت کنید.


عوارض جوانبی مصرف رمدسیویر چیست + موارد منع مصرف

داروی رمدسیویر یک داروی موثر برای درمان بیماری های ویروسی از جمله کرونا است و پزشکان بسته به شرایط بیمار این داروی تزریقی را تجویز می کنند. البته داروی رمدسیویر نیز علاوه بر کاربردها و فوایدی که در کنترل بیماری ها دارد، می تواند عوارضی را به همراه داشته و در تجویز و مصرفش باید دقت شود.


قرص والزومیکس چیست | کاربرد + عوارض احتمالی مصرف

والزومیکس داروی مفید و مناسب برای فشار خونی هاست و پزشکان به منظور کنترل و درمان فشار خون بالا آن را توصیه و تجویز می کنند. البته افراد در حین استفاده از والزومیکس باید مراقبت مواردی چون ابتلا به بیماری های دیگر، مصرف داروهای مختلف و میزان مصرف مناسب والزومیکس باشند تا دچار عوارض جدی نشوند.


قرص سیتالوپرام چیست | عوارض مصرف + تداخلات دارویی

سیتالوپرام یک قرص ضد افسردگی است و روانپزشکان این دارو را برای درمان بیماری های خلقی تجویز می کنند. سیتالوپرام با توجه به شدت بیماری و سن بیمار تجویز می شود و میزان مصرف مشخصی دارد. البته پس از مصرف سیتالوپرام عوارضی مشاهده شده است که گاهی شایع و گاهی نادر است. در صورت عوارض خاص باید نزد پزشک رفت.


قرص مونته لوکاست برای چه مواردی تجویز می شود| روش مصرف و عوارض

قرص مونته لوکاست دارویی مهم و پر تجویز برای بیماران آلرژیک و آسمی است و پزشکان این دارو را برای درمان و پیشگیری از بیماری های تنفسی تجویز و توصیه می کنند. البته مصرف قرص مونته لوکاست در افراد مختلف متفاوت است و هر بیمار برحسب نوع بیماری خود یک دوز مشخصی از دارو را برای بهبود علائم مصرف می کند.


ویتامین های ضروری زنان کدامند| معرفی منابع طبیعی ویتامین ها

ویتامین های ضروری زنان در سنین مختلف باید به خوبی تأمین شود وگرنه در طول زندگی دچار مشکلات عدیده ی جسمی و روحی می شوند. در واقع زنان علاوه بر مصرف غذاهای حاوی ویتامین ها، باید مکمل های مورد نیاز را برای تامین ویتامین ها تحت نظر پزشک دریافت کنند تا دچار عوارض جسمی و بیماری در آینده نشوند.


کاربرد پماد فلوئوسینولون چیست | میزان مصرف + موارد منع مصرف

پماد فلوئوسینولون یک کرم پر کاربرد برای درمان بیماری های پوستی است و علائمی چون خارش و التهابات پوست را برطرف می کند. افرادی که با تجویز پزشک پوست از این پماد استفاده می کنند باید نسبت به تداخلات دارویی و عوارض آن آگاه باشند. بنابراین میزان و نحوه مصرف پماد فلوئوسینولون با اهمیت است.


بهترین زمان حجامت از نظر طب سنتی کدام است؟

زمان حجامت در گرفتن نتیجه بهتر از این درمان سنتی اهمیت زیادی دارد یعنی اگر حجامت در زمان خوب و مناسبی انجام نشود، اثربخشی کمتری بر سلامت بدن افراد خواهد داشت. از آنجا که حجامت به دو منظور پیشگیری و درمان انجام می شود، بنابراین توجه به زمان حجامت می تواند خواص درمانی آن را چند برابر کند.


بهترین زمان خوردن مکمل ها چه زمانی است + جدول زمانی

مکمل ها در کنار مصرف مواد غذایی طبیعی می توانند مفید و مؤثر باشند و در واقع باعث جبران کمبود برخی ویتامین های ضروری در بدن شوند. اما این را نباید فراموش کنید که این پزشک شماست که با توجه به وضعیت جسمانی و آزمایشات شما می تواند تشخیص دهد که نیاز به مکمل دارید یا نه پس مصرف خودسرانه مکمل ها صحیح نیست.


توکوفرول چیست ؟ مزایای تکوفرول برای بدن چیست ؟

توکوفرول زیر مجموعه ی ویتامین E به حساب می آید که در منابع غذایی محدودی یافت می شود و باید با برنامه ریزی دقیق غذایی، تامین متعادل آن را در رژیم غذایی روزانه در نظر داشت. در حقیقت توکوفرول مزایای زیادی برای سلامت بدن خواهد داشت و کمبود آن می تواند در بلندمدت فرد را دچار آسیب های مختلفی کند.


آمپول کتورولاک چیست و چه کاربردی دارد + عوارض

آمپول کتورولاک یک داروی مؤثر برای رفع درد است که در موارد خاصی به بیماران تجویز می شود. در واقع با وجود کاربرد زیاد این داروی تزریقی، اما پزشکان مصرف آن را در هر شرایطی مناسب نمی دانند چون امکان دارد با مصرف برخی داروها تداخل داشته باشد و برخی افراد به دلیل داشتن بعضی بیماری ها مشکلشان تشدید شود.


خوردن سرکه سیب قبل از غذا چه نتیجه ای دارد؟!

خوردن سرکه سیب قبل از غذا فوایدی دارد که شاید از آن بی خبر باشید ، مثلا باعث از بین چربی های اضافی بدن و سلامت دستگاه گوارش می شود و حاوی مواد معدنی بسیاری می باشد .


درمان استرس و افسردگی با شگردهای ساده خانگی

در مقطع های متفاوت از زندگی ، امکان ابتلا به افسردگی ، اضطراب وجود دارد که اگر این موارد حاد نباشند ، می توان با روش های خانگی به درمان آن ها پرداخت . با تانما و فوت و فن های درمان خانگی استرس و افسردگی همراه شوید .


چگونه بر ژن چاقی مان غلبه کنیم | نکته هایی برای چاقی های وراثتی

ژن چاقی در کودکان می تواند در بروز افزایش وزن در بزرگسالی آن ها مؤثر باشد و با انجام آزمایشات ژنتیک می توان تا حدودی به بررسی عوامل ژنتیکی در بروز چاقی پی برد. هر چند به غیر از ژن چاقی، عوامل محیطی و سبک زندگی مانند تغذیه، ورزش و خواب و مدیریت استرس در اضافه وزن و چاقی بی اثر نیستند.


فواید روغن سیاه دانه برای سلامت زنان و مردان | حتما بخوانید

خواص روغن سیاه دانه فراوان است و از این داروی گیاهی می توان برای درمان بسیاری از بیماری استفاده کرد. به خصوص زنان و مردان برای درمان بیماری های مربوط به خود و افزایش باروری و درمان بیماری های جنسی می توانند روغن سیاه دانه را تحت نظر پزشک مصرف کنند. البته مصرف روغن سیاه دانه در هر شرایطی مفید نیست.


اقدامات اورژانسی هنگام اقدام به خودکشی افراد | حتما بخوانید

خودکشی نوعی پایان دادن اختیاری و آگاهانه به زندگی است و افراد امکان دارد به دلیل انزوا، افسردگی و اختلالات روانی دست به خودکشی بزنند. برخی افراد مستعد خودکشی هستند و می توان با برخی روش های ساده،همدلی و مراقبت بیشتر از این افراد، از اقدامشان به خودکشی جلوگیری و آن ها را در مواقع حساس کمک کرد.