اندر عوارض سیگار در بارداری

هیچ کس نمی تواند ادعا کند که مصرف سیگار در بارداری تاثیری بر جنین ندارد ، مصرف سیگار در بارداری تاثیرات نامطلوب رشدی و یا حتی خلقی را بر جنین یک زن باردار می گذارد اگر قصد بارداری دارید و یا باردار هستید با این مطلب از تانما همراه شوید تا از عوارض مصرف سیگار در بارداری بیشتر بدانید .


ماه های اول بارداری چه نکاتی را رعایت کنیم؟

ماه های اولیه بارداری و نکات پزشکی که مادران باید درباره این دوران بدانند در سلامت مادر و جنین نقش به سزایی دارد . در تانما باشید تا از نکات مهم وکلیدی مربوط به ماه های اول بارداری بیشتر بدانید


علت "گرفتگی بینی در بارداری" چیست+ بهترین روش های بهبودی

گرفتگی بینی در بارداری یا کیپ شدن بینی برای بسیاری از خانم های باردار اتفاق می افتد و طبیعی است و در اغلب موارد نیاز به درمان جدی خاصی هم ندارد. در واقع خانم های باردار برای کنترل و درمان گرفتگی بینی در بارداری می توانند روش های ساده ی خانگی مانند بخور دادن، شستشوی بینی و ماساژ بینی را استفاده کنند.


چگونه در بارداری فعالیت شغلی ام را ادامه دهم | نکاتی برای مادران شاغل

فعالیت شغلی در بارداری می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. زیرا خانم باردار شاغل به دلیل تغییرات هورمونی و رشد جنین و برخی مشکلات طبیعی دوران بارداری مانند خستگی، حالت تهوع و سنگین تر شدن، امکان دارد فعالیت شغلی در بارداری اش محدود شود. البته می توان با رعایت برخی نکات این مسائل را کنترل کرد.


آیا زنان باردار مجاز به تزریق واکسن کرونا هستند؟ +مراقبت ها

واکسن کرونا اگر به مرحله واکسیناسیون همگانی برسد، به میزان قابل قبولی می تواند در کنترل کووید در سطح جهان مؤثر باشد وشروع واکسیناسیون طی ماه های اخیر نوید روزهای خوب را می دهند. البته شرایط تزریق واکسن کرونا در گروه های مختلف از جمله زنان باردار نیاز به بررسی های دقیق تر دارد و نسبتا مبهم است.


مهمترین علل لکه بینی در بارداری چیست + اقدامات اورژانسی

لکه بینی در بارداری را نباید همیشه مساله ای ساده دانست زیرا می تواند تهدید کننده سلامت بارداری و جنین باشد. پس در صورت داشتن علائم لکه بینی، باید برای بررسی بیشتر و دقیق تر نزد متخصص زنان و زایمان بروید و از سلامت حاملگی و جنین خود مطمئن شوید. خوشبختانه در برخی موارد لکه بینی بارداری طبیعی است.


علل کاهش و افزایش ضربان قلب جنین در بارداری چیست+ اقدامات اورژانسی

ضربان قلب جنین در طول دوران بارداری امکان دارد کاهش یا افزایش یابد و در بسیاری مواقع ریتم قلب نوزاد طبیعی است. پزشک در صورت غیر طبیعی بودن ضربان قلب جنین، حتما روش های تشخیصی و درمانی دقیق تر را به منظور اندازه گیری دقیق ضربان قلب جنین در طول بارداری در نظر می گیرد تا سلامت جنین به خطر نیفتد.


بهترین روش های درمانی برای تسکین سردرد در بارداری

سردردر در بارداری برای بسیاری از خانم های باردار اتفاق می افتد و در بیشتر موارد بی خطر است و می توان با استراحت و روش های خانگی بی ضرر، آن را برطرف کرد. خانم های باردار در صورت تداوم داشتن سردرد در بارداری و بر هم خوردن شرایط عادی زندگیشان، حتما باید منشاء سردرد خود را تحت نظر پزشک پیگیری کنند.


نشانه های کمبود آب دور جنین چیست | خطرات + اقدامات لازم

آب دور جنین نباید از یک حدی بیشتر و از یک حدی کمتر شود زیرا میزان متعادل آب دور جنین تأثیر مستقیمی بر سلامتی او دارد. کم شدن آب دور جنین به دلایل مختلفی به وجود می آید و اگر دیر تشخیص داده شود، امکان دارد پزشک ختم بارداری را به مادر باردار پیشنهاد کند اما اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان است.


نشانه های اگزما در بارداری | کنترل بیماری + روش های درمانی

اگزما در بارداری می تواند مادر باردار را دچار کلافگی و بی حوصلگی کند و از طرف دیگر او را نسبت به سلامت جنین و ادامه بارداری اش نگران سازد. اما باید گفت خوشبختانه اگزما در بارداری موقتی است و با درمان های خانگی و برخی درمان های مشخص و تحت نظر پزشک رفع می شود و هیچ خطری برای مادر و جنین ندارد.


بیماری ژنژیویت در بارداری چیست و چه نشانه هایی دارد ؟

بیماری ژنژیویت در بارداری به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شود و بسیاری از خانم های بارداری این بیماری تجربه می کنند. البته می توان در طول بارداری با مراقبت های ساده اما مستمر از ژنژیویت بارداری پیشگیری کرد. خانم های باردار باید در طول بارداری نسبت به بهداشت دهان و دندان خود حساس تر باشند.


آیا اسهال از علائم کرونا است | کارشناسان پاسخ می دهند

اسهال در کرونا را نباید مسأله ای ساده دانست زیرا دفع آب بدن بر اثر اسهال، می تواند تاب و توان بیمار کرونایی را کمتر کند. بنابراین افراد مبتلا به کووید 19 در صورت داشتن اسهال و علائم گوارشی باید ضمن مصرف مایعات کافی، از خوردن برخی مواد غذایی محرک روده نیز پرهیز کنند تا دوره بیماری سپری شود.


مناسب ترین زمان برای گرفتن کودک از شیر مادر | معرفی روش ها و متدها

گرفتن بچه از شیر مادر را با راهکارهای درست و صحیح می توان به یک اتفاق عادی و حتی خاطره شیرین تبدیل کرد. اما متأسفانه چالش گرفتن بچه از شیر مادر همواره دغدغه بسیاری از والدین است و تا مدت ها می تواند به لحاظ روانی و جسمی مادر را تحت تأثیر قرار دهد. در ضمن شاید آثار روانی برای کودک نیز داشته باشد.


مناسب ترین زمان برای گرفتن کودک از پوشک | معرفی روش ها و متدها

گرفتن بچه از پوشک یک اتفاق مهم برای والدین است زیرا عادت کردن کودک به پوشک، امکان دارد باعث عدم همکاری او برای پوشک نبستن باشد. بنابراین والدین باید با امتحان کردن روش های مختلف، کودک را به نداشتن پوشک عادت بدهند. گرفتن بچه از پوشک یک مرحله مهم در زندگی کودک و والدین است.


اثرات کرونا بر جنین | آیا کووید 19 از مادر به جنین انتقال پیدا می کند

اثر کرونا بر جنین شاید بتوان گفت به شدت ابتلای مادر باردار به کووید 19 ارتباط داشته باشد و مادران بارداری که علائم شدید کرونا را دارند، احتمال اینکه روند بارداری آن ها طبیعی نباشد و کرونا بر جنینشان اثر جدی بگذارد، بیشتر است. پس اثر کرونا بر جنین و انتقال آن از مادر به جنین ثابت شده است.


آیا ابتلا به تب مالت در بارداری برای جنین خطرناک است؟

تب مالت در بارداری خیلی شایع نیست اما خصوصا در سه ماهه اول می تواند عوارض بدی چون زایمان زودرس و سقط داشته باشد. بنابراین خانم های باردار باید اول روش های پیشگیری از این بیماری را در نظر بگیرند و در صورت ابتلا به این بیماری عفونی هر چه سریعتر پزشک را در جریان قرار دهند و درمان لازم را دریافت کنند.


آیا کرونا احتمال سقط جنین را بالا می برد | پاسخ کارشناسان

کرونا ویروس یا کووید 19 یک بیماری مسری ویروسی است که می تواند افراد را در شرایط سنی مختلف درگیر کند و حتی برای مدت ها عوارضی را در فرد به جای گذارد. زنان باردار به دلیل شرایط خاصی که دارند در صورت ابتلا به کرونا ویروس به منظور سلامت خود و جنین باید مسائل پیشگیرانه را بیشتر جدی بگیرند.


بیماری بهجت چیست و چه علایم و نشانه هایی دارد +عوارض بیماری

بیماری بهجت یا سندروم بهجت منشاء مشخصی ندارد اما در برخی مطالعات بر تاثیر عوامل ژنتیکی اشاره شده است. بنابراین راه پیشگیری برای آن وجود ندارد و زنان و مردان در کودکی یا بزرگسالی به آن مبتلا شوند. حتی امکان ابتلا به آن در دوره بارداری هم وجود دارد. پزشک روشهای تشخیص و درمان آن را تعیین می کند.


آیا زنان باردار مجاز به مصرف دوسین در بارداری هستند + موارد منع مصرف

خواص دوسین هموراه مورد توجه طبیبان طب سنتی بوده است و مصرف آن را برای برخی درمان برخی بیماری ها توصیه می کنند. این معجون گرم و خوشمزه ترکیبی از سیاه دانه و عسل است. زنان باردار نیز در صورت تمایل به دریافت خواص دوسین می توانن با پزشک خود مشورت کنند تا میزان دقیق مصرف آن را در بارداری بدانند.


روش هایی فوری و موثر برای درمان ادرار سوختگی در نوزادان

ادرار سوختگی یا راش پوشک یک مشکل شایع در کودکان زیر دو سال است و حداقل چند باری به دلایل مختلف دچار ادرار سوختگی بر اثر تب یا اسهال شده اند. والدین برای بهبود ادرار سوختگی در نوزادان از روش های خانگی، سنتی و دارویی مختلف می توانند استفاده کنند و در بیشتر مواقع با رعایت اقدامات ساده بر طرف می شود.