فشار خون را با نور آبی کاهش دهید!

محققان انگلیسی دریافتند که نور آبی سبب کاهش فشار خون می‌شود.


باتری یو پی اس و باتری قلمی قابل شارژ جز در ابعاد چه تفاوت هایی دارند؟

امروزه باتری های جایگاه مهمی در زندگی ما دارند و در میان انواع باتری ،باتری های قابل شارژ و به ویژه باتری های یو پی اس به جهت محافظت از دستگاه ها در زمان بالا و پایین شدن فرکانس های برق شهری محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند در تانما با باتری های یو پی اس و عملکرد آنها بیشتر آشنا شوید.


لباس یک هزار ماموران پلیس پایتخت به دوربین مجهز شد

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از تجهیز لباس یک هزار مأمور پلیس پیشگیری تهران بزرگ به دوربین خبر داد.


احتمال زیاد عملی شدن فیلترینگ هوشمند اینستاگرام

شبکه های اجتماعی این روزها در همه جا نفوذ کرده اند به طوریکه کمتر کسی را می شود پیدا کرد که عضو هیچ شبکه اجتماعی نباشد. یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان مردم دنیا و البته مردم کشور ما اینستاگرام است.


اینستاگرام Nametag به فالو کردن و فالو شدن سرعت می‌دهد

قابلیت مشابهی با اینستاگرام Nametag در دیگر شبکه‌های اجتماعی محبوب وجود دارد.


استعفای ناگهانی بنیان گذاران اینستاگرام

«کوین سیستروم» و «مایک کریگر» موسسان اینستاگرام به صورت ناگهانی از این شرکت جدا شدند.


اضطراب و افسردگی کاربران اینستاگرام را تهدید می کند

نظر سنجی یک موسسه انگلیسی در حوزه سلامت روان نشان می دهد شبکه اجتماعی اینستاگرام علاوه بر اینکه شبکه ای با بیشترین تاثیر منفی بر خواب است، اضطراب، افسردگی و ناامیدی نیز به همراه دارد.


نقش داروهای ضدافسردگی در مقاومت به آنتی بیوتیک

امروزه مصرف داروهای ضدافسردگی بیشتر از گذشته رایج شده است و دانشمندان بر این اعتقادند که که مصرف داروهای ضدافسردگی در مقاوت بدن به آنتی بیوتیک ها موثر است


تقویت حافظه مردان با مصرف میوه و سبزی

مصرف میوه و سبزی و گنجاندن این مواد غذایی در برنامه روزانه می تواند سلامت جسم و حتی روان مرا را تنظیم کند اما بد نیست بدانید که مصرف این مواد غذایی در مردان می تواند سبب تقویت حافظه آنها شود .


35 ژن مرتبط با بیماری های مزمن کلیه کشف شدند

گروهی از محققان بین المللی به رهبری محققان دانشگاه منچستر ژن هایی را شناسایی کرده اند که افراد را مستعد بیماری مزمن کلیه می کند.


تشخیص اختلالات ژنتیکی در دوران جنینی

به گفته دانشمندان علم ژنتیک ،دو تا پنج درصد از تولدهای زنده با اختلالات ژنتیکی همراه است و این در حالی که بیشتر این اختلالات در دوران جنینی قابل تشخیص هستند.


بیماران دیابتی با کمبود انسولین مواجه می شوند

مطالعات جدید نشان می دهد تا سال 2030 میلادی، ‌نیمی از 79 میلیون بیمار مبتلا به دیابت در جهان با کمبود انسولین مواجه می شوند و به این دارو دسترسی نخواهند داشت.


باکتری های پروبیوتیک از پوکی استخوان پیشگیری می کنند

خبرها حاکی از آن است که نوعی از پروبیوتیک منجر به رشد باکتری هایی در روده می شوند که یک متابولیت خاص به نام بوتیرات تولید می کنند. و بوتیرات ها نقش موثری در پیشگیری از پوکی استخوان دارد


آسمان آذر ماه شهاب باران می شود

آسمان سومین ماه از سومین فصل سال میزبان ماه نو، ماه کامل و بارش شهابی جوزایی است و در نهایت انقلاب زمستانی به وقوع می پیوندد.


از سرطان غدد بزاقی چه می دانید؟

سرطان غدد بزاقی از سرطان های حوزه سر و گردن است که در مان به موقع آن از اهمیت زیادی برخوردار است .


ژاپنی ها ماسک های واقعی را روانه بازار کردند

ماسک واقعی ،شاید این عبارت متناقض کمی برایتان عجیب باشد اما بد نیست بدانید ماسک واقعی ساخته شده است و زحمت ساختن آن را هم ژاپنی ها کشیدند.


تحولی شگرفت در درمان بیماری دیابت

دیابت از جمله بیماری های غدد داخلی است که در سراسر کره زمین افراد زیادی با آن دست به گریبانند امروز ما در بخش اخبار علمی تانما خبری خوش را برای مبتلایان به این بیماری داریم .محققان دانشگاه بریستول انگلیس موفق به طراحی یک پلتفرم مولکولی قابل اتصال به گلوکز شده اند که درمان دیابت را متحول می کند.


بهبود زخم در روز سریعتر از شب است

محققان دانشگاه کمبریج لندن دریافتند ساعت زیستی از طریق کنترل عملکرد سلول ها موجب تسریع ترمیم زخم ها در طول روز می شود.


فایر فاکس امنیتی‌تر می‌شود!

موزیلا اعلام کرد که مرورگر اینترنتی فایرفاکس از این پس به منظور افزایش امنیت سایبری کاربران به قابلیت جدیدی مجهز می‌شود که دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی آنها را قطع می‌کند.


آموزش «اشاره کردن» به ربات ها

محققان کره ای با کمک هوش مصنوعی به رباتی آموخته اند مانند انسان هنگام صحبت کردن دست های خود را حرکت دهد. این امر سبب می شود برقراری ارتباط میان انسان و ربات آسان تر شود.