نشانه های عدم تحمل لاکتوز در نوزادان چیست | راهنمایی برای نو مادران

عدم تحمل لاکتوز در کودکان یک اختلال شایع است و ژنتیک می تواند عامل اثرگذار در این مساله باشد. پدر و مادر باید هنگام مصرف شیر و لبنیات توسط کودک به حالات و علائم او پس از مصرف دقت کنند و اگر تغییرات غیرعادی جسمی در او دیدند حتما نزد پزشک بروند و دستورات درمانی لازم را دریافت کنند.


آیا زگیل تناسلی در زنان سبب ناباروری می شود | کارشناسان پاسخ می‌دهند

زگیل تناسلی یکی از بیماری های شایع در زنان و مردان است که با علائمی چون سوزش، خارش و ناراحتی در ناحیه تناسلی بروز پیدا می کند. خوشبختانه امروزه روش های درمان زیادی برای آن وجود دارد و با تشخیص سریع می توان آن را کنترل کرد. عدم درمان زگیل تناسلی در زنان مشکلاتی را برایشان در بارداری به وجود می آورد.


انگشت پای کوویدی چیست | نشانه های بیماری + درمان

انگشت پای کوویدی یکی از علائم جدید و کمتر شایع در بیماران کرونایی است که در اکثر موارد پس از چند هفته خود به خود برطرف می شود و نیاز به درمان خاصی ندارد. البته این عارضه پوستی سبب التهاب و قرمزی و خارش می شود و می تواند تا چند روزی آزاردهنده باشد اما درمان خاصی برای آن ندارند چون اغلب خفیف است.


درمان فوری سرماخوردگی | معرفی انواع زکام+پرهیزهای غذایی

درمان فوری سرماخوردگی گاهی از بروز عوارض شدید آن پیشگیری می کند و افراد می توانند با رعایت اصول بهداشتی و انجام راهکارهای ساده مانند استراحت، مصرف مایعات و دمنوش ها و غذاهای مقوی، از علائم سرماخوردگی خود تا حد زیادی بکاهند. البته در برخی مواقع که علائم سرماخوردگی شدید است باید نزد پزشک بروید.


درمان فوری تنگی نفس | معرفی انواع نفس تنگی+اقدامات اورژانسی درما

درمان فوری تنگی نفس می تواند تا حد زیادی از بروز علائم جدی تر و عوارض ناشی از بیماری پیشگیری کند اما همیشه کافی نیست. یعنی افراد مبتلا به تنگی نفس باید علاوه بر درمان فوری و خانگی تنگی نفس، تحت نظر پزشک از روش های دارویی و سایر درمان ها استفاده کنند تا نتیجه بهتری حاصل شود و درمان شوند.


درمان فوری سرفه در کودکان | قابل توجه مادران

درمان فوری سرفه در کودکان به نوع سرفه بستگی دارد و خشک یا مرطوب بودن سرفه در روش درمانی موثر است. اگر کودک شما سرفه های خفیف و گاه بیگاه دارد می توانید از روش های خانگی و سنتی استفاده کنید اما اگر سرفه های کودک شما مداوم و شدید است باید برای علت یابی، تشخیص دقیق تر و درمان نزد پزشک اطفال بروید.


اختلال صدا بیزاری یا میسوفونیا چیست و چه نشانه هایی دارد؟

صدا بیزاری خیلی شایع نیست و افرادی که دچار این اختلال می شوند می توانند با تمرین های ساده و انجام تمرینات ریلکسیشن خود را در مواقع حساس آرام کنند. البته اگر فکر می کنید به نوع شدید صدا بیزاری مبتلا شده اید و تحمل صداها و محیط اطراف برایتان خیلی سخت شده بهتر است نزد مشاور بروید و جدی تر درمان شوید.


درمان فوری گلو درد در کودکان | مادران بخوانند

گلو درد یک نشانه ی مهم برای بیماری های ویروسی و باکتریایی است که در کودکان به طور خفیف تا شدید بروز پیدا می کند. البته در بسیاری موارد می توان با درمان های ساده ی خانگی گلو درد کودکان را برطرف و تسکین بخشید اما گاهی گلو درد با سایر علائم همراه شده و زیاد طول می کشد که نیاز به درمان های جدی تر است.


استفاده از اشک مصنوعی برای این افراد واجب است !

اشک مصنوعی یک قطره ی پر کاربرد و موثر برای افرادی است که از خشکی چشم به هر دلیلی رنج می برند و پزشکان آن را به منظور مرطوب سازی چشم فرد تجویز می کنند. البته هر فرد می تواند با توجه به مشکل چشمی خود از میزان مشخصی از اشک مصنوعی استفاده کند و مصرف زیاد آن در برخی موارد عوارض جدی به همراه دارد.


این افراد نباید زالو درمانی کنند | حتما بخوانند

زالو درمانی یک روش طب سنتی رایج برای درمان بیماری هاست و پزشکان این روش مکمل را برای افراد مختلف تجویز می کنند. البته زالو درمانی نیز علاوه بر فوایدی که دارد اگر نادرست و بی جا استفاده شود، عوارضی را برای افراد دارد و مضر است. بنابراین قبل از انجام زالو درمانی با پزشک حتما مشورت کنید.


آیا ترس از ارتفاع درمان دارد | راهکارهای غلبه بر آکروفوبیا

ترس از ارتفاع گاهی افراد را از انجام کارهای روزمره هم ناتوان می کند. در واقع فکر به موقعیت مرتفع نیز باعث بروز نشانه ها و علائمی می شود که حتی به درمان پزشک احساس می شود. بنابراین افرادی که دچار اختلال ترس از ارتفاع یا اکروفوبیا هستند باید درمان های خانگی و تمرین های آرام سازی را انجام دهند.


افسردگی سایکوتیک چیست و بهترین روش های درمانی آن کدامند؟

افسردگی سایکوتیک علائم خاصی دارد و با توهم و روانپریشی و هذیان همراه است. یعنی افراد مبتلا به این نوع از افسردگی عللاوه بر نشانه های اصلی افسردگی اساسی، دارای دو ویژگی خاص هذیان و توهم هم هستند. البته تشخیص وضعیت بیمار مبتلا به افسردگی ساکوتیک با روانپزشک است و می توان آن را تا حدی کنترل کرد.


سندرم پیریفورمیس | نشانه ها + روش های درمان

سندرم پیریفورمیس یک سندرم مشابه درد سیاتیک است زیرا علل و علائم آن ها تقریبا شبیه هم است و بعضا افرادی که از درد ناحیه سیاتیک خود شکایت دارند، به این سندرم مبتلا می شوند. خوشبختانه روش های پیشگیری و درمان زیادی برای کنترل سندرم پیریفورمیس وجود دارد که با آن ها می توان از عوارض بیماری پیشگیری کرد.


سندرم آسپرگر چیست | نشانه ها + روش درمان

سندرم آسپرگر یکی از سندرم های شایع است که در کودکی علائم آن بروز پیدا می کند. این سندروم اگر به موقع درمان نشود می تواند عوارض روحی و روانی زیادی مانند افسردگی برای کودک به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است سندرم آسپرگر در طیف اوتیسم قرار می گیرد و در بسیاری علائم با آن شباهت داشته و یکسان است.


سندروم خستگی مزمن | نشانه ها+روش های درمان

سندروم خستگی مزمن یا مفرط امکان دارد به دلایلی مختلفی در افراد بروز پیدا کند و اگر به موقع تشخیص و درمان نشود، می تواند فرد را دچار نشانه ها و عوارض جدی کند. در واقع درمان سندروم خستگی مزمن و بی حوصلگی چند وجهی است و علاوه بر تغییر سبک زندگی، می توان از درمان های مکمل هم استفاده کرد.


درمان فوری اسهال و معرفی انواع بیرون روی + پرهیزهای غذایی

درمان فوری اسهال در خانه بسیار موثر است خصوصا وقتی که اسهال موقتی و خفیف بوده و با علائم دیگر همراه نباشد. بنابراین افراد می توانند به روش های مختلف خانگی و سنتی و با تغییر رژیم غذایی به راحتی اسهال خود را در خانه درمان کنند. البته فراموش نکنید که علائم اسهال اگر طولانی شد باید نزد پزشک بروید.


روش های فوری برای کنترل سرماخوردگی کودکان و نوزادان

سرماخوردگی کودکان و نوزادان با علائم خاصی چون تب، سرفه، کلافگی و عطسه همراه است و اگر به موقع درمان نشود می تواند عوارضی را روی سلامت آن ها داشته باشد. بنابراین برای درمان تب و سایر علائم سرماخوردگی در کودکان و نوزادان باید تحت نظر پزشک دستوراتی را اجرا کرد و می توان از درمان های فوری هم بهره برد.


مهمترین نشانه های سندروم پیش قاعدگی چیست + تسکین عوارض PMS

سندروم پیش قاعدگی یک اختلال شایع در دوران قبل از روزهای پریود زنان است که می تواند با نشانه های فیزیکی و روانی متعددی همراه باشد البته در هر خانمی بسته به شرایط جسمی اش متفاوت است. در هر صورت در بیشتر مواقع سندروم پیش قاعدگی مشکل خاصی را در روند معمول زندگی آن ها ایجاد نمی کند و قابل رفع است.


بهترین و مؤثرترین روش های درمان موی زائد زیر چانه کدامند

مو زائد چانه گاهی اینقدر زیاد می شود که زیبایی خانم را تحت تاثیر قرار میدهد و با روش های معمول مانند بند انداختن و غیره نمی توان آن ها را از بین برد. بنابراین افرادی که مو زائد چانه شان از حد معمول بیشتر است، باید نزد پزشک بروند تا دلیل این رشد اضافی مو تشخیص و درمان لازم شروع شود.


مهم ترین نشانه های ایسکمی روده کدام است ؟

ایسکمی روده به دلایل مختلفی در افراد بروز پیدا می کند و اگر زود تشخیص داده شود قابل کنترل و درمان است. اما اگر ایسکمی روده دیر تشخیص داده شده و درمان آن دیرتر شروع شود می تواند به یک بیماری حاد تبدیل شده و حتی عوارضی چون مرگ فرد را به همراه داشته باشد. بنابراین تشخیص به موقع این بیماری مهم است.