سندروم خستگی مزمن | نشانه ها+روش های درمان

سندروم خستگی مزمن یا مفرط امکان دارد به دلایلی مختلفی در افراد بروز پیدا کند و اگر به موقع تشخیص و درمان نشود، می تواند فرد را دچار نشانه ها و عوارض جدی کند. در واقع درمان سندروم خستگی مزمن و بی حوصلگی چند وجهی است و علاوه بر تغییر سبک زندگی، می توان از درمان های مکمل هم استفاده کرد.


درمان فوری اسهال و معرفی انواع بیرون روی + پرهیزهای غذایی

درمان فوری اسهال در خانه بسیار موثر است خصوصا وقتی که اسهال موقتی و خفیف بوده و با علائم دیگر همراه نباشد. بنابراین افراد می توانند به روش های مختلف خانگی و سنتی و با تغییر رژیم غذایی به راحتی اسهال خود را در خانه درمان کنند. البته فراموش نکنید که علائم اسهال اگر طولانی شد باید نزد پزشک بروید.


روش های فوری برای کنترل سرماخوردگی کودکان و نوزادان

سرماخوردگی کودکان و نوزادان با علائم خاصی چون تب، سرفه، کلافگی و عطسه همراه است و اگر به موقع درمان نشود می تواند عوارضی را روی سلامت آن ها داشته باشد. بنابراین برای درمان تب و سایر علائم سرماخوردگی در کودکان و نوزادان باید تحت نظر پزشک دستوراتی را اجرا کرد و می توان از درمان های فوری هم بهره برد.


مهمترین نشانه های سندروم پیش قاعدگی چیست + تسکین عوارض PMS

سندروم پیش قاعدگی یک اختلال شایع در دوران قبل از روزهای پریود زنان است که می تواند با نشانه های فیزیکی و روانی متعددی همراه باشد البته در هر خانمی بسته به شرایط جسمی اش متفاوت است. در هر صورت در بیشتر مواقع سندروم پیش قاعدگی مشکل خاصی را در روند معمول زندگی آن ها ایجاد نمی کند و قابل رفع است.


درمان فوری تنگی نفس |معرفی انواع نفس تنگی+اقدامات اورژانسی درما

درمان فوری تنگی نفس می تواند تا حد زیادی از بروز علائم جدی تر و عوارض ناشی از بیماری پیشگیری کند اما همیشه کافی نیست. یعنی افراد مبتلا به تنگی نفس باید علاوه بر درمان فوری و خانگی تنگی نفس، تحت نظر پزشک از روش های دارویی و سایر درمان ها استفاده کنند تا نتیجه بهتری حاصل شود و درمان شوند.


درمان فوری سرماخوردگی| معرفی انواع زکام+پرهیزهای غذایی

درمان فوری سرماخوردگی گاهی از بروز عوارض شدید آن پیشگیری می کند و افراد می توانند با رعایت اصول بهداشتی و انجام راهکارهای ساده مانند استراحت، مصرف مایعات و دمنوش ها و غذاهای مقوی، از علائم سرماخوردگی خود تا حد زیادی بکاهند. البته در برخی مواقع که علائم سرماخوردگی شدید است باید نزد پزشک بروید.


انگشت پای کوویدی چیست؟| نشانه های بیماری + درمان

انگشت پای کوویدی یکی از علائم جدید و کمتر شایع در بیماران کرونایی است که در اکثر موارد پس از چند هفته خود به خود برطرف می شود و نیاز به درمان خاصی ندارد. البته این عارضه پوستی سبب التهاب و قرمزی و خارش می شود و می تواند تا چند روزی آزاردهنده باشد اما درمان خاصی برای آن ندارند چون اغلب خفیف است.


بهترین و مؤثرترین روش های درمان موی زائد زیر چانه کدامند

مو زائد چانه گاهی اینقدر زیاد می شود که زیبایی خانم را تحت تاثیر قرار میدهد و با روش های معمول مانند بند انداختن و غیره نمی توان آن ها را از بین برد. بنابراین افرادی که مو زائد چانه شان از حد معمول بیشتر است، باید نزد پزشک بروند تا دلیل این رشد اضافی مو تشخیص و درمان لازم شروع شود.


مهم ترین نشانه های ایسکمی روده کدام است ؟

ایسکمی روده به دلایل مختلفی در افراد بروز پیدا می کند و اگر زود تشخیص داده شود قابل کنترل و درمان است. اما اگر ایسکمی روده دیر تشخیص داده شده و درمان آن دیرتر شروع شود می تواند به یک بیماری حاد تبدیل شده و حتی عوارضی چون مرگ فرد را به همراه داشته باشد. بنابراین تشخیص به موقع این بیماری مهم است.


مهم ترین نشانه های بیماری گریوز چیست | علل بیماری+روش های درمان

بیماری گریوز جزء بیماری های شایع در دسته ی بیماری های تیروئیدی است و افراد بر اثر این بیماری دچار پرکاری تیروئید شده و علائم و عوارض مختلفی را تجربه می کنند. بنابراین افراد مبتلا به بیماری گریوز، باید علاوه بر روش های خانگی و سنتی برای کنترل بیماری خود، تحت نظر پزشک باشند و درمان شوند.


آیا زگیل تناسلی در زنان سبب ناباروری می شود| کارشناسان پاسخ می‌دهند

زگیل تناسلی یکی از بیماری های شایع در زنان و مردان است که با علائمی چون سوزش، خارش و ناراحتی در ناحیه تناسلی بروز پیدا می کند. خوشبختانه امروزه روش های درمان زیادی برای آن وجود دارد و با تشخیص سریع می توان آن را کنترل کرد. عدم درمان زگیل تناسلی در زنان مشکلاتی را برایشان در بارداری به وجود می آورد.


چگونه شپش سرمان را درمان کنیم +4 درمان فوری و قطعی

شپش سر یکی از بیماری های مربوط به پوست و مو است که امکان دارد بسیاری از افراد در طول زندگی خود ان را تجربه کنند. برای درمان شپش سر راه های درمانی مختلفی وجود دارد از جمله روش های دارویی و خانگی و طب سنتی. البته در کنار روش های درمانی باید فرد بهداشت و نظافت خود را به طور مرتب رعایت کند.


شپش سر | راهکارهایی برای پیشگیری از شپش سر + نکات کلیدی

این روز ها در مدرسه ها ، وجود شپش سر یکی از معضلاتی است که بسیاری از والدین درگیر آن می باشند لذا در تانما به روش های بررسی وجود شپش سر و روش های درمانی و پیشگیری آن می پردازیم .


کیست آراکنوئید چیست | نشانه ها و علل ایجاد

کیست آراکنوئید یک کیست شایع در ناحیه مغز و نخاع است که بیشتر در کودکان آن هم به طور مادرزادی ایجاد می شود البته به طور اکتسابی بر اثر عفونت و ضربه به سر نیز اتفاق می افتد. در برخی موارد کیست آراکنوئید بدون علامت، نیاز به درمان ندارد ولی زمانی که علائم ظاهر شد باید تحت نظر پزشک درمان شود.


مهمترین نشانه های سویه مو کرونا ویروس چیست| نحوه انتقال

کرونای مو یکی دیگر از سویه های شناخته شده و جدید ویروس کروناست که به دلیل همزمانی با سویه دلتا، هنوز اطلاعات کاملی در خصوص علائم، میزان سرایت و شدت بیماری زایی آن وجود ندارد. اما برخی منابع می گویند کرونای مو می تواند تا حدی فرار از ایمنی داشته باشد و باعث کاهش اثر واکسیناسیون شود.


عارضه پوست مرغی | علل ایجاد کراتوز پیلاریس +روش های درمانی

عارضه پوست مرغی یک مشکل پوستی است که بیشتر در بین کودکان و نوجوانان بروز پیدا می کند و خوشبختانه پس از سی سالگی به مرور ازبین می رود. از آنجا که این بیماری پوستی همیشگی نیست و خطری هم برای سلامت فرد ندارد، می توان با درمان های خانگی و گیاهان دارویی و پمادهای بدون نسخه آن را برطرف و کنترل کرد.


10 روش جادویی برای از بین بردن پف صورت صبحگاهی

پف صورت در صبحگاه گاهی حس بدی را پس از بیدار شدن از خواب به فرد انتقال دهد و ساعتها فکر او را برای برطرف کردن آن مشغول میسازد. اما باید بدانیم که بسیاری از علل پف صورت در صبح، با رعایت برخی راهکارهای ساده خانگی و اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری و درمان است. البته در برخی موارد علل پف صورت جدی تر است.


سفید شدن زبان نشانه چیست ؟ علل + روش های درمانی

سفید شدن زبان به دلایل مختلفی ایجاد می شود و برخی بیماری ها نیز در ایجاد و تشدید سفیدی زبان بی اثر نیستند. بنابراین اگر دچار سفیدی زبان شده اید و درمان های خانگی در کوتاه مدت اثر گذار نبوده و علائمتان بهتر نشده، بهتر است برای بررسی دقیق تر و درمان های جدی تر نزد پزشک بروید و چکاپ شوید.


مهمترین نشانه های کرونا لامبدا چیست | نحوه انتقال + راه های پیشگیری

کرونای لامبدا برای اولین بار در کشور پرو دیده شده است و یکی دیگر از جهش های جدید کرونا ویروس است. برای پیشگیری از کرونای لامبدا باید همان روش های پیشگیرانه جهش های قبلی را با جدیت بیشتری دنبال کنیم. در ضمن فعلا درمان های موجود از جمله درمان های خانگی و دارویی این جهش مشابه قبلی هاست.


قارچ سیاه کرونا چیست؟ پیشگیری + روش های درمان

قارچ سیاه یک بیماری عفونی است که در برخی مناطق جهان مانند هند به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی بیشتر دیده می شود. با اینکه موارد ابتلا به قارچ سیاه در ایران قابل ملاحظه نیست اما استفاده برخی بیماران کرونایی بستری شده ی دارای نقص ایمنی از برخی داروهای کرونا ،سبب پیدا شدن مواردی از این بیماری شده است.