حججی ، شهیدی که سری در سر ها بود

محسن حججی در سال ۱۳۷۰ در شهر نجف‌آباد اصفهان به دنیا آمد و از جمله رزمندگان دلاور مدافع حرم بود که در خاک سوریه به شهادت رسید.


بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی موزه

مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی اعلام کرد: امروز جمعه ۲۸ اردیبهشت، همه موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری علاوه بر رایگان بودن، تا ساعت ۲۲ فعالیت می‌کنند.


یلدا از کجا آغاز می‌شود؟ ارتباط میان درخت کریسمس و شب چله

در کلیسای غرب، تولد مسیح از ۶ ژانویه به ۲۵ دسامبر تغییر پیدا کرد که هم به شب ۲۲ دسامبر مصادف با تولد مهر (میترا) و ۲۳ دسامبر (جشن میلاد خورشیدایزد اسطوره‌های رمی و یونانی) نزدیک است و هم دقیقاً ۹ ماه پس‌از عید تبشیر برگزار می‌شود.


تاریخچه تخت جمشید شاهکار تاریخ (سری دوم)

مهمترین نقشی كه در تخت جمشید حجاری شد و حاكی از اهمیت این مجموعه به عنوان مركز حكومتی امپراتوری هخامنشی بود، در نماهای پلكان شرقی ایجاد شد.


تاریخچه تخت جمشید شاهکار تاریخ(سری اول)

كتیبه ای از داریوش درباره شیوه ساختن كاخی در شوش وجود دارد كه گویای چگونگی انجام فعالیت های بزرگ ساختمانی در آن دوران است


کهن ترین شهر جهان در ایران به نام شوش

شهر شوش که در دوران هخامنشیان یکی از پایتخت های سیاسی و اداری این سلسله بوده است، حتی بعد ازسلسله هخامنشیان هم از شهرهای مهم و راهبردی بوده است.


تاریخ لبنان از تاریخ باستان تا ظهور اسلام

ذکر نام لبنان در کتاب تورات به علت چوب درخت ارز یا همان کاج است که در سراسر لبنان وجود دارد


تاریخ تمدن چین باستان را بشناسید...

چین شی هوان بنیان گذار سلسله چین بوده است که نامش این جن بوده است. این جن ۱۳ ساله در سال ۲۲۱ قبل از میلاد به تخت پادشاهی چین نشست،