آیا استفاده از قطره ویتامین A+D برای نوزادان ضروری است +میزان مصرف

قطره ویتامین A+D را حتما باید به کودکان زیر دوسال بدهیم. زیرا ویتامین های آ و د جزء ویتامین های ضروری بدن هستند و در کودکان زیر دوسال این ویتامین ها از طریق شیر مادر یا شیر خشک و غذاهای مکمل بخوبی تامین نمی شود. بنابراین ندادن قطره ویتامین A+D عوارض جبران ناپذیری را برای کودک در بزرگسالی دارد.


10 ویژگی مهم بالشت مناسب نوزادان | راهنمای خرید بالش برای شیرخواران

بالشت نوزادان را باید با دقت بیشتری انتخاب و خرید، زیرا عدم انتخاب مناسب بالشت نوزاد می تواند آسیب های زیادی به آن ها وارد و حتی گاهی با جان آن ها بازی می کند. بنابراین والدین باید هنگام خرید وسایل نوزاد قبل از تولد، نسبت به نکاتی چون ابعاد، الیاف و ارتفاع بالشت مناسب نوزاد توجه بیشتری داشته باشند.


چرا گلوی نوزادم خلط دارد؟ 10 علت خلط گلو در نوزادان

خلط گلوی نوزاد می تواند علت یا نشانه ی یک بیماری در نوزاد باشد و حتما نیاز به پیگیری و درمان دارد. گاهی اوقات عدم درمان خلط گلوی نوزاد می تواند منجر به بیماری های جدی تر در نوزاد شود و به سلامت او آسیب بزند. بنابراین پزشکان برای رفع خلط گلوی نوزاد درمان های مختلفی را تجویز می کنند.


ایمن سازی خانه برای کودکان| 20 نکته مهم برای بچه دارها

ایمن سازی خانه خصوصا وقتی کودکی نوپا در خانه وجود دارد بسیار دارای اهمیت است زیرا عدم ایمنی خانه می تواند حوادث زیادی را برای کودک به وجود آورد. بنابراین والدین باید نسبت به ایمن سازی خانه بعد از تولد کودک بسیار دقیق و حساس بوده و در مکان هایی چون آشپرخانه، اتاق خواب و غیره مراقب کودک خود باشند.


بهترین و حرفه ای ترین متد برای درمان اضطراب و استرس در کودکان

اضطراب در کودکان اگر به موقع تشخیص و درمان نشود می تواند کودک را در آینده دچار مشکلات جسمی و رفتاری زیادی کند. از طرف دیگر اضطراب در کودکان می تواند اثرات بلند مدتی در زندگی آینده ی کودک بگذارد و باعث طرد اجتماعی شود. البته در بیشتر مواقع اضطراب کودکان را می توان به کمک روان درمانگر برطرف کرد.


بهترین روش ها برای ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودکان

ضد عفونی کردن اسباب بازی بچه ها را هیچ گاه فراموش نکنید زیرا سهل انگاری نسبت به این مساله مهم گاهی می تواند با سلامتی و جان کودک دلبند شما بازی کند. بنابراین برنامه ای منظم برای شست و شو و ضد عفونی کردن اسباب بازی کودکانتان داشته باشید و از روش های مختلف برای تمیز کردن وسایل کودک استفاده کنید.


آیا شکاف کام قابل درمان است | بهترین زمان درمان لب شکری

شکاف کام و لب عارضه ای رایج میان نوزادان تازه متولد شده است که علت اصلی بروز آن را مسائل ژنتیکی عنوان کرده اند. بنابراین می توان در دوران بارداری با انجام آزمایشات ژنتیک و سونوگرافی تا حدی از تولد نوزاد با شکاف کام و لب یا همان لب شکری پیشگیری کرد. تنها درمان شکاف کام و لب استفاده از جراحی است.


آیا به کودکان هم می توان واکسن کرونا زد | عوارض و مراقبت های بعد تزریق

واکسن کرونا برای همه ی گروه های سنی می تواند در برابر بیماری مصونیت ایجاد کند و رسیدن به ایمنی جمعی با واکسیناسیون عمومی تحقق خواهد یافت. البته هنوز در خصوص تزریق واکسن کرونا به کودکان ابهاماتی وجود دارد و کارآزمایی های بالینی در رابطه با اثرات و عوارض واکسن کرونا بر کودکان همچنان ادامه دارد.


اقدامات اورژانسی هنگام خوردن مواد شوینده توسط کودکان

خوردن مواد شوینده توسط کودکان متاسفانه اتفاقی شایع است و هر ساله تعداد زیادی از کودکان به علت سهل انگاری والدین و عدم مراقبت های لازم، دچار مسمومیت با مواد شوینده می شوند. لذا والدین باید در صورت مسمومیت کودکشان با مواد شوینده، به دنبال درمان های خانگی نباشند و حتما و فورا کودک را نزد پزشک ببرند.


اقدامات اورژانسی هنگام ضربه خوردن به سر کودک| حتما بخوانید

ضربه خوردن به سر کودک را همیشه نباید مساله ای ساده و بدون عارضه دانست زیرا گاهی بی توجهی والدین نسبت به نشانه های ضربه خوردن به سر کودک، می تواند عواقب بدی بر روی سلامتی او داشته باشد. بنابراین والدین باید در صورت ضربه خوردن به سر کودکشان، حواسشان به علائم خطرناک پس از این اتفاق باشد.


اقدامات اورژانسی هنگام سقوط کودکان از ارتفاع | حتما بخوانید

سقوط از ارتفاع در کودکان گاهی خطرناک است و می تواند آسیب های جدی به سلامت کودک وارد کند. بنابراین والدین باید ضمن مراقبت از کودک خود، به ایمن سازی فضای زندگی کودکشان بسیار توجه کنند تا از اتفاقاتی چون سقوط از ارتفاع جلوگیری شود. در ضمن دانستن اقدامات اولیه پس از سقوط کودک ضروری است.


نشانه های کمبود هورمون رشد در کودکان چیست + روش های درمانی

کمبود هورمون رشد در کودکان را باید جدی گرفت زیرا می تواند عوارض ناگواری در زندگی آینده آن ها داشته باشد. بنابراین والدین در صورتی که نشانه های کمبود هورمون رشد را در کودکشان دیدند، باید سریعا اقدامات تشخیصی و درمانی لازم را تحت نظر پزشک دنبال کنند تا از عوارض کمبود هورمون رشد پیشگیری شود.


علل تنگی مجرای ادرار در کودکان چیست + معرفی روشها

تنگی مجرای ادرار در کودکان بیشتر پس از ختنه به وجود می آید بنابراین در کودکان پسر شایع و در کودکان دختر نادر است. برای پیشگیری از تنگی مجرار ادرار باید علاوه بر ختنه ی درست و اصولی توسط پزشک حاذق، اصول بهداشتی پس از ختنه را رعایت کرد. درمان اصلی تنگی مجرای ادرار در کودکان به روش جراحی است.


نشانه پوکی استخوان در کودکان چیست | معرفی روش های تشخیصی

پوکی استخوان در کودکان خیلی بیماری شایعی نیست زیرا این عارضه بیشتر در سنین بزرگسالی و سالمندی بروز پیدا می کند. در هر صورت اگر کودک شما مشکوک به علائم پوکی استخوان است حتما برای دریافت راهنمایی های لازم تشخیصی به پزشک مراجعه کنید. خوشبختانه درمان پوکی استخوان در کودکان نسبتا مؤثر و در دسترس است.


روش های کلیدی افزایش قدرت حافظه کودک

افزایش قدرت حافظه یک مسأله بسیار مهم در زندگی هر فردی است زیرا افزایش حافظه و یادگیری به افزایش کیفیت زندگی کمک می کند و باعث می شود فرد بتواند ارتباط بهتری با محیط اطرافش برقرار کند. به منظور افزایش قدرت حافظه کودکان نیز روش های مختلفی وجود دارد که والدین می توانند امتحان کنند.


بهترین و مناسبترین روش های درمانی اگزما در کودکان | روش خانگی و دارویی

اگزمای کودکان را با روش های درمانی خانگی، گیاهی و دارویی می توان درمان کرد. اما در صورت ظاهر شدن علائم اگزما در کودکتان بهتر است قبل از شروع هر درمانی، او را نزد پزشک ببرید و از خود درمانی بپرهیزید، زیرا امکان دارد فرزندنتان دچار عوارض شدیدتری از اگزما شود. در بسیاری موارد اگزمای کودکان موقتی است.


اندازه طبیعی دور سر نوزادان در ماه های مختلف چه قدر است

اندازه دور سر نوزادان باید به طور مرتب چکاپ شود زیرا اگر دور سر نوزاد از میانگین طبیعی خارج باشد می تواند نشان دهنده یک اختلال و بیماری در او باشد. والدین باید نسبت به اندازه دور سر نوزادان حساس باشند و کودک خود را به طور مرتب نزد پزشک و متخصصین بهداشتی ببرند و وضعیت سلامت او را چکاپ کنند.


دمای مناسب اتاق نوزادان و کودکان چه قدر است + روش های تنظیم دما

دمای اتاق نوزاد را باید طوری تنظیم کرد که سلامت کودک تهدید نشود. متاسفانه برخی والدین به دلیل بی تجربگی و ناآگاهی نسبت به تنظیم دمای اتاق نوزاد خود بی توجهی می کنند و سلامت فرزند خود را به خطر می اندازند. در حالیکه دمای اتاق نوزاد چه در فصول سرد و چه در فصول گرم سال باید ازیک استاندارد پیروی کند.


میزان افزایش وزن کودکان از 2 تا 8 سالگی چقدر باید باشد

وزن کودکان ارتباط مستقیمی با سلامتی آن ها دارد و کودکانی که بیش از حد لاغر و یا بیش از چاق هستند حتما باید تحت درمان قرار گیرند. البته مقایسه بین کودکان اشتباه هست زیرا هر کودکی با توجه به سابقه ژنتیکی و سبک زندگی خانواده، محیط زندگی و وضعیت اقتصادی - اجتماعی خانواده اش رشد پیدا می کند.


میزان افزایش وزن نوزادان از تولد تا دو سالگی چه قدر باید باشد

وزن نوزادان مسأله ای بسیار مهم است زیرا ارتباط مستقیم با سلامت آن ها دارد. پس والدین باید حواسشان به قرار گرفتن فرزندشان در رنج نرمال وزنی باشد و حتما به طور منظم کودک را برای چکاپ وزن و قد نزد پزشک ببرند. در ضمن کاهش وزن و چاقی و اضافه وزن نوزادان نیز باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.